Rychlý kontakt

Obchod Dobroděj

Laubova 6 (VNITROBLOK!!!!)

Praha 3 - Vinohrady

 

POZOR!!! OD ZÁŘÍ 2018 ZMĚNA OTVÍRACÍ DOBY:

pondělí - čtvrtek 10-17

V SOBOTU 22.9. OTEVŘENO 10 - 18 !!!!

 

KDYKOLIV JINDY JSME OTEVŘENÍ OSOBNÍ DOMLUVĚ

- PROSÍME NEOSTÝCHEJTE SE NÁS KONTAKTOVAT:o),

RÁDI VÁM VYJDEME VSTŘÍC

 

Vedoucí prodejny

a dotazy k e-shopu:

Mgr. Eva Vobrová

+420 603 910 496

E-mail: info@dobrodej.cz

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

 

Pojďme se potkat
20.10.2018

Kurz šití látkových panenek waldorfského typu do domečku na hraní

24.11.2018

Kurz šití česací panenky waldorfského typu pro zkušenější

Zobraz celý kalendář
Napište nám:

Najděte si výrobce

Motýl

Super jednoduchý a mega efektní, tak by se dal slovníkem mých dětí popsat tenhle motýl:o)))

Budete na něj potřebovat 1 chlupatý drátek v barvě podle své chuti, česané rouno (5 na horní a 5 na dolní křídla, čili 10 gr. celkem), filcová kolečka (můžete je koupit připravená, nebo si je vystříhat z větších čtverců) a samolepicí mrkací oči. Drátek ohnete v půlce do tvaru písmene V a do vzniklého žlábku vložíte v polovině nejprve jednu část rouna v délce cca 20 cm jako spodní křídla a poté druhou stejně velkou jako křídla vrchní. Drátky kolem sebe omotáte tak, aby se rouno dobře zafixovalo v očku, které na drátku vznikne. Drátky kolem sebe obtáčejte stále nahoru, až vám zůstane volný ccaa 1 cm, který ohnete jako tykadla směrem dolů. Na trup nalepíte (např. Herkulem) kolečka a na to nejvrchnější pak oči.

Lehký a veselý let!!! 

  

Šablony

V přiložených souborech najdete různé šablony. Některé jsou mé vlastní, jiné od kamarádek, další vznikly obkreslením vykrajovátek firem Tescoma a Ikea. Mám radost, že je s vámi mohu sdílet a že vy s nimi třeba budete dělat radost dál:o))))

Mandala filcovaná jehlou (tedy suchou cestou)

Kruhový tvar mandaly zve k cestě do svého středu a vlna hřeje a hladí naše ruce a dává nám uvěřit, že konce jsou stejně snadné jako začátky, resp. že vše se pohybuje v kruhu...

Pokud máte chuť vytvořit si tuto mandalu, budete potřebovat 2 filcové obdélníky, vlnu (barevnou, přírodní nebo obě), filcovací jehly, podložku na filcování, sekané minerály na dozdobení a vlákno na zavěšení. Barva filcového obdélníku záleží na vašem záměru - můžete jej pod vlnou celý chovat (i tak však určitý "pocit" barvy podkladu zůstane), ale můžete také "přiznat barvu", nepokrýt jej vlnou všude, a dát obrázku více dimenzí. Vlnu postupně kladete na první filcový obdélník - záleží na vás, zda zvolíte cestu ze středu do stran, nebo ze strany do středu. Konec vlněného česance si přidržte prstem a tahem za česanec pak  vlákna snadno uvolníte v požadovaném množství. Zpočátku si vlákna vlny pouze jemně přichycujte jehlou velikosti S. Když jste s umístěním vlny spokojení, můžete ji finálně připlstit jehlou velikosti M nebo L. Sekané polodrahokamy jsou přišité vlascem - umísťovat je můžete v průběhu i na konci procesu tvorby, ale před tím, než připevníte druhý filcový obdélník do spodní části - jím mandalu "začistíte". Spodní stranu obrázku připlstíte filcovací jehlou tak, že vlněná vlákna přichycujete na okraj kruhu a proplsťujete skrz - výsledný tvar pak obstřihnete nůžkami. Tato mandala má okraj zpevněný ještě minerály našitými na úplný konec.

Diskuse
Zatím žádné příspěvky
Novinky e-mail
TOPlist